(Видео) Урнебесно: Бошковски и Самка чуваат во фиока инвестиции од Гугл и Фејсбук, ќе ги внесат во Македонија само ако е Мицковски премиер?!

Во јавноста кружат информации за средба на Христијан Мицковски со Љубе Бошковски во Штип, на која средба засега не се открива што се зборувало, но се коментираше како сатира во денешната епизода на Тешки муабети.

Ко-водителите на емисијата нагласија дека Бошковски, како стратешки советник за привлекување на странски инвестиции, заедно со Самка Ибраимовски, сигурно имата во фиока пет-шест “јаки” странски инвестиции, Фејсбук, Гугл, Тесла и слично кои му ги ветиле на Мицкоски за кога ќе стане премиер.

– Не заборавајте, Бошковски не иде сам, иде во пакет со Самка, сигурно на средбата во Штип му кажале дека ќе му донесат инвестиции, ама само ако е Мицкоски премиер, ако не е никако не доаѓаат, вели Петровски.

Пронајдете не на следниве мрежи: