Хаос во Денвер: Братот на Јокиќ удрил навивач!

Не е познато што го предизвикало овој скандал…Кошаркарите против Денвер Нагетс славеа Лос Анџелес Лејкерс во вториот меч во плејоф серијата, овојпат со 101:99 со што поведе од 2:0, а од исто толку натпревари комплетно го одбранија домашниот терен, но на трибините се виде вистински хаос во режија на браќата Никола Јокиќ .Имено, на видеото кое се појави на социјалните мрежи може да се видат браќата на Јокиќ кои се во клинч со навивач, не се знае дали се работи за навивач на Нагетс или Лејкерс, но таму било и семејството на Јокиќ.Во еден момент Страхиња Јокиќ , постариот брат на Никола, влегол во жестока расправија со некој од трибините, тргнал кон него, а потоа го удрил во брадата.Вториот брат на Јокиќ веднаш дошол да го смири Страхиња, а таму биле и сопругата на Никола, Наталија и ќерката Огњена, кои веднаш се свртеле.
@cgallegos67 #nuggets #nba #lakers #jokic ♬ original sound – Christian

Пронајдете не на следниве мрежи: