Влатко Ѓорчев против Мадуро а за Гваидо, во Вашингтон одушевување…

Влатко Ѓорчев против Мадуро а за Гваидо, во Вашингтон одушевување…
Не е јасно како можеа вакви ликови да не влечат за нос до децении, да ни продаваат приказни, да ни зборат за фантастични стории како во филмовите на Стенли Кјубрик. Што по фантастично тоа по привлечно.
Во меѓувреме Македонија додека они не бранеа, смени име, стана двојазична, уставот се искасапи, изгубивме идентитет… 
Ама сега на ред ни дојде Мадуро и Гваидо. Побогу дајте некој да не штипне јако и да не разбуди. Ве молиме.

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.