Во Марбеља е убиен Милош Перуниќ, член на криминалната група „Бар“

Во Марбеља е убиен Милош Перуниќ, член на криминалната група „Бар“ и тоа среде бел ден

На интернет има повеќе видеа од овој чин. Милош бил познат и претходно на полицијата а одлежал и затворска казна. Перуничиќ е убиен денеска околу 14 часот, среде улица во Марбела. Медиумите во Шпанија објавија видеа на кои се гледа безживотното тело среде пешачки премин во присуство на полицијата.

Убиецот побегнал со мотор, но кратко време потоа е фатен и уапсен од полицијата.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.