Вучиќ на Могерини ѝ подари корпа со Велигденски јајца, па ѝ го покажа нашиот обичај

Loading...

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ денеска се состана со високата претставничка на ЕУ за надворешна политика и безбедност, Федерика Могерини во Берлин, каде вчера беше одржан самитот за Западен Балкан.
Претседателот на Могерини како подарок ѝ однел Велигденски јајца, а потоа како што традицијата налага, се кршеле со јајца.


Инаку, самитот за Западен Балкан се одржа во организација на лидерите на Германија и Франција, Ангела Меркел и Емануел Макрон.

loading...