Вучиќ на Могерини ѝ подари корпа со Велигденски јајца, па ѝ го покажа нашиот обичај

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ денеска се состана со високата претставничка на ЕУ за надворешна политика и безбедност, Федерика Могерини во Берлин, каде вчера беше одржан самитот за Западен Балкан.
Претседателот на Могерини како подарок ѝ однел Велигденски јајца, а потоа како што традицијата налага, се кршеле со јајца.


Инаку, самитот за Западен Балкан се одржа во организација на лидерите на Германија и Франција, Ангела Меркел и Емануел Макрон.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.