Грција: и до 80 евра за лежалка и чадор на плажа

Loading...

Грција: и до 80 евра за лежалка и чадор на плажа

Грција ги отворите плажите. Отворени се над 500 плажи кои се уредени со посебни правила. Топлото време ги измами грците да излезат масовно.

Но, истовремено се јави и револт. Цените се отидени во небо. Па така во околината на Атина има плажи на кои за да се сместите на чадорите и да имате две лежалки треба да платите дури 80 евра.

Убаво наполнете го паричникот пред да заминете во Грција- еве колку денеска платиле Грците за две лежалки и чадор

Астрономските цени сопствениците на лежалките ги правдаат со наметнатите дополнителни правила и трошоци за организирање на редот за посетителите. Покрај намалениот број на гости, секој пат кога ќе се ослободат лежалките тие мора одново да се дезинфицираат, а персоналот мора да носи заштитна опрема маски…

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...