ДЕН ПО ТРАГЕДИЈАТА: Болна тишина и остатоци на местото каде вчера се случи ужас (ВИДЕО)

Loading...

Во очекување на официјални информации од МВР само повторуваме дека во автобусот кој вчера се преврте кај Карпалак имало 50-тина патници. Петнаесет од нив за жал починаа, ноќеска невидената сообраќајна несреќа зеде уште една жртва, а уште неколкумина од повредените се наоѓаат во критична состојба на скопските клиники.
“Нова Македонија“ објави видео од местото на несреќата, еден ден по вчерашната трагедија.

Видеото на НОВА МАКЕДОНИЈА, погледнете го во продолжение:

 

 

 

loading...