Домот обвиен во тага, семејството во црно: „Ќе ти се придружам еден ден за да остариме заедно“, последен поздрав за Шабан

Семејството на Шабан Шаулиќ се уште е во шок по трагедијата која ги снајде.
Од својот сопруг и татко се опростија и неговите деца и сопруга чии зборови ќе ви го скршат срцето.
-За мене ти си на еден далечен пат, каде како и секогаш ќе ти се придружам еден ден, за да остариме заедно. Од бескрајна гордост до неизмерна болка во срцето и душата, твојата Гоца, стои во некрологот кој му го посвети неговата сопруга Гордана.


Трите деца на Шабан исто така со потресни зборови се простија од својот татко.
-Наш единствен, сакан. Горди сме што сме твој деца. Зборови, болка, љубов…Остануваш засекогаш во нашите срца и души. Твоите Санела, Илда и Михајло.


Освен заедничкиот последен поздрав, децата на пејачот му упатија и посебни последни зборови заедно со нивните семејства.


Инаку вчера сопругата и ќерката на пејачот се уловени во нивниот двор бледи, изнемоштени и скршени од болка облечени во црно, додека другата негова ќерка и син веднаш се упатија кон Германија по неговото тело.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.