Емина Јаховиќ со строга наредба до поранешниот сопруг Мустафа Сандал

„Не смееш да го правиш тоа“: Емина Јаховиќ со строга наредба до поранешниот сопруг Мустафа Сандал
Бидејќи никој не живее во вилата која се наоѓа на азиската страна на Истанбул во која поминаа убави моменти додека не се разведоа, Мустафа Сандал решил да го продаде имотот, пишува Свет- Скандал.рс. Емина Јаховиќ со тоа не се согласува, па доѓло до расправија.
-На Емина таа куќа и буди убави спомени, а на децата убав период од бракот. Баш се растажи кога слушна дека Мустафа ја продава таа вила. Веднаш го повика и му кажа да го го прави тоа и дека куќата треба да им остане на синовите. Низ солзи му зборуваше: „Немој да ја продаваш вилата, децата ја сакаат, може и ќе се вратиме таму. Чекај уште малку, послушај ме“. Мистафа сепак смета дека треба да им купи станови, но таа не се согласува со тоа, завршува изворот за споменатиот медиум.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.