Ерогени зони кои бараат поголемо внимание

Loading...

Женското тело е полно со ерогени зони. Дознајте на кои ерогени зони им треба малку повеќе љубов и како да го наведете вашиот партнер да им се посвети …
Еве некои делови од женското тело, кои ќе сакате да ви бидат третирани со повеќе внимание.
Вратот: “Оваа област е многу чувствителна и бакнежите на вратот предизвикуваат неверојатно чувство”, вели експертот за врски и секс Д-р Ники Голдстајн. Нежните бакнежи, нежното грицкање- внимавајте да не ви остават љубовни загризи – во секунди ќе ве запали.
Долниот дел на грбот: “Допирање, гушкање или скокоткање во  долниот дел на грбот ви помага да се чувствуваат безбедно и сигурно, бидејќи тој дејствува посесивно”, вели Голдстајн.
Не треба да чекате да бидете голи во спалната соба за да ве допре каде што сакате. Додека сте надвор на вечера, земете му ја раката и ставете ја под кошулата на долниот дел на грбот. Веднаш штом ќе стигнете дома, посветете се на секој дел од вашето тело.
Лактот: “Овој место е многу деликатно исто како вратата”, објаснува Голдстајн.
Патетично, но малата дупка на лакотот никогаш не добива доволно љубов, иако само мал загриз во оваа област може да донесе неверојатно чувство. Лижење, гризење … сè е толку добро!
Раце: “Во Тантрата велат дека преку рацете се пренесува многу енергија, бидејќи така се чувствува топлината на телото”, вели Голдстајн. Прстите се многу чувствителни на допир и има огромен емотивен елемент. Ако сметате дека сте малку ранливи кога лежите голи на кревет или кауч, држењето за раце може да ви помогне да се чувствувате безбедни и сигурни. Тоа е прилично интимна работа да се направи, но може да биде и откачена ако партнерот умерено ги држи рацете над главата.
Мозокот: Кога станува збор за секс, општо правило е дека момчињата се визуелни типови, а девојките се повеќе ментална. Уфрлете малку непослушни зборови за време на акцијата во креветот.
Copyright 2013 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.Женското тело е полно со ерогени зони. Дознајте на кои ерогени зони им треба малку повеќе љубов и како да го наведете

loading...