Зекири ги откри симптомите на Коронавирусот- доколку ги имате истите веднаш преземете нешто!

Loading...

Потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зекири, кој заедно со својата сопруга и 3 месечното бебенце, пред три дена беа хоспитализирани, поради корона вирусот, се во стабилна состојба.
Многу од граѓаните не веруваат дека всушност постои коронвирусот, или дека е толку опасен, па поради тоа Фокус се обрати до Зекири кој ги открива симптомите на вирусот…
-Температура, болки во коските, губење на сетилата за вкус и мирис, се само неколку од симптомите.
Тој пред да биде хоспитализиран појасни дека за целото времетраење на полицискиот час ниту имал дозвола за движење, ниту прекршил некоја од мерките за забрана за движење!


-За целото времетраење на месецот Рамазан сите ифтарски вечери ги имав дома, само со членовите на домаќинството – и без посети од никого, тврдеше Зекири.
Тој појасни дека првото излегување од дома му било на Бајрамскиот викенд и за празникот имал средба само со најтесното семејство.
„Доколку вие и вашите најблиски забележите дури и најмали симптоми, не се двоумете и веднаш побарајте помош од лекарите” – напиша Зекири на Фејсбук дента кога дозна дека е позитивен на Коронавирусот.
По остварен контакт со пратеникот Зекири, Мила Царовска, Дамјан Манчевски, Сања Лукаревска и други функционери се во самоизолација…

loading...