Има 54 години, но и понатаму го носи прекарот „Тело“: Откријте ја нејзината тајна

Loading...

Позади себе има сериозна кариера како супермодел, а благодарение на тоа и денес изгледа негувано, младолико и свежо.
Ел открила неколку тајни на својот изглед, кои секоја жена би можела да ги промени.
На прво место, вели таа, треба да го ставите спиењето. Таа настојува да спие барем седум часа дневно. Ел си легнува да спие околу 21:30-22:00 часот.

Работите кои прават да се чувствува подобро се вечерните часови за јога и мало дневно сончање.
Ел препорачува било каква физичка активност на свеж воздух.

 

View this post on Instagram

 

Bye london ?? you’ve been great. @welleco [email protected]_bromilow @fendi @aquazurra @firmdale_hotels

A post shared by Elle Macpherson (@ellemacphersonofficial) on

Исхраната воглавно ѝ се состои од свежо овошје и зеленчук, протеини, хумус и тахини.
Многу жени на нејзина возраст, се соочуваат со проблемот надуен стомак, а Ел советува да се движите во вода, со што ќе го поттикнете дигестивниот систем, а ќе ги затегнете и мускулите на телото.

loading...