ИТАЛИЈА: Една минута молчење за досегашните жртви од КОРОНА ВИРУСОТ

ИТАЛИЈА: Една минута молчење за досегашните жртви од КОРОНА ВИРУСОТ

Денеска напладне Италија со едноминутно молчење се присети на жртвите од КОРОНА ВИРУСОТ. Ова е проблем кој е далеку од надминат во таа држава. Вчера на статистиката се придодадени над 800 починати.

Мерките за карантин ќе бидат продолжени уште најмалку две недели.

ДЕНЕШЕН ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ НА ДОПОЛНИТЕЛНИ ТЕКСТОВИ:

КОРОНАВИРУС: Глобален биланс на 31 март 2020, над 40 илјади мртви досега избројани

КОРОНАВИРУС: Состојба на ден 31.3.2020 во Македонија, нови 2 смртни случаи

Повеќе информации и анкети можете да најдете на нашата Фејбук страница!!! клик на сликата 

СЛУШАЈТЕ СИ МУЗИКА ДОДЕКА ЧИТАТЕ ВЕСТИ: 

Радио станици на Пулс24

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.