И официјално, над 1 милион жртви во светот од КОРОНА ВИРУСОТ

И официјално, над 1 милион жртви во светот од КОРОНА ВИРУСОТ

КОРОНА ВИРУСОТ продолжува да коси со застражувачка брзина. Денеска е забележана милионитата жртва.

На дневно ниво скоро секој ден глобално се пријавуваат по над 300 илјади новозаразени. Додека смртноста се движи околу 6 илјади на дневно ниво, со повремени пикови.

Само во Велика Британија се регистрирани 5.693 нови случаи на коронавирус во последните 24 часа. Додека Индија пријави над 60.000 новозаразени само во еден ден…

 

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.