Какво време не очекува до крајот на годината?

Облаци, дожд и релативно високи температури за овој период, ете тоа се прогнозите до крајот на годинава. Температурите воглавно ќе се движат од нулата до 10-тиот степен, кои на почетокот на јануари 2019. ќе одат се поблизу кон нулата. Во поголемиот дел од деновите се предвидува облачно време и врнежи од дожд.

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.