Катица Јанева денес на распит пред Русковска, ќе се брани со молчење или ќе даде исказ?

Денеска во ОЈО треба да биде донесена третата осомничена во случјаот Рекет. Катица Јанева e повикана по Бојан Јовановски кој вчера молчеше со барање дека прво сака увид во доказите.
Катица Јанева, се наоѓа во притвор во КПУ Затвор Скопје а доби плус 30 дена притвор неодамна.
Имено вчера од ОЈО соопштија дека истрагата за Рекет е завршена а тому тоа веројатно ќе и биде пренесено денеска и на поранешната шефица на СЈО


Обвинетите имат на располагање 15 дена да направат увид во доказите за првоосомничените лица и правото на одбраната да предлага докази во корист на осомничените.

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.