Катица Јанева денес на распит пред Русковска, ќе се брани со молчење или ќе даде исказ?

Loading...

Денеска во ОЈО треба да биде донесена третата осомничена во случјаот Рекет. Катица Јанева e повикана по Бојан Јовановски кој вчера молчеше со барање дека прво сака увид во доказите.
Катица Јанева, се наоѓа во притвор во КПУ Затвор Скопје а доби плус 30 дена притвор неодамна.
Имено вчера од ОЈО соопштија дека истрагата за Рекет е завршена а тому тоа веројатно ќе и биде пренесено денеска и на поранешната шефица на СЈО


Обвинетите имат на располагање 15 дена да направат увид во доказите за првоосомничените лица и правото на одбраната да предлага докази во корист на осомничените.

loading...