Катица Јанева пукна? Се соблекла по долен веш среде испорачување на ревизорски извештај

Loading...

Катица Јанева пукна? Се соблекла по долен веш среде испорачување на ревизорски извештај

Катица Јанева поранешната специјална обвинител денеска во Државниот завод за ревизија се соблекла по долна облека додека ревизорите и ги презентирале наодите од ревизијата за финансиското работење на СЈО. Според сознанијата таа дожиеала слом. На присутните и на полицијата, кои биле вчудовидени им кажала дека и преку глава од се.

Смирена е со интервенција на Итна помош која и дала третман за смирување. Потоа е вратена во станот каде што го издржува домашниот притвор. Во ДЗР Јавева била однесена да и се презентира извештајот на ревизата за нејзиното работење во СЈО. Ова е направено и во присуство на Обвинител кој води предизрага за високите бонуси кои се исплаќани во времето на Катица во СЈО.

Овој инцидент со соблакањето го прекинал денешниот увид.

Дали е можеби ова стратегија на Јанева? Или вистински попуштила со психата останува да добиеме одговор од стручните лица.

 

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...