Крвнички го шутна Винисиус и доби црвен картон! (ВИДЕО)

Стоперот на Валенсија, Габриел Паулиста доби директен црвен картон по еден несфатливо груб старт врз Винисиус.

Паулиста едноставно се исклучи и со сета сила го шутна Винисиус. Судијата веднаш му покажа директен црвен картон.

Пронајдете не на следниве мрежи: