Лудило: Ги соблекуваа и куклите за да имаат дрес на Вардар

Втората шампионска титула на ракометарите на Вардар ги збудале навивачите, кои посакуваат да имаат дрес од новиот европски првак.
Сепак од „црвено-црниот“ тим објавија дека сите дресови се распродадени, па оние што не набавиле од оваа тура, ќе почекаат некоја следна шанса.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.