Мали трикови за оргазам што ќе го помести од умот

Loading...

Ако сакате на партнерот да му пружите интензивно и незаборавно уживање, треба да ги знаете овие мали трикови. Се е до финесите.

  • Главниот „прекинувач“ кој води до машката ејакулација и оргазам е френулумот – областа на долната страна, сместена меѓу главата и основата на пенисот. На оваа точка се наоѓаат најголемиот број нервни завршетоци.

Што да направите?
Поминете нежно преку френулумот со јазикот. Внимавајте да не го направите тоа пребрзо, туку бавно и сензуално лижејќи го врвот на пенисот.

  • При ејакулацијата, мажот се чувствува како да ќе експлодира – неговите мускули работат 6 до 10 пати повеќе отколку при обични вежби. Паралелно, чувствува и голем притисок во простатата.

Што да направите?
Притиснете ги силно неговите тестиси со прстите, држејќи го перинеумот – местото помеѓу тестисите и анусот, кое е и поттикнувач на вистинско еротско уживање.

  • Оргазмот почнува во мозокот. Ејакулацијата е рефлекс на мозочните клетки. Голем дел од мажите достигнуваат оргазам уште пред да започне првата ејакулација.

Што да направите?
Помогнете му таму долу – со бавни ритмични движења доведете го до кулминацијата, додека за сето тоа време го притискате своето тело до неговото.

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...