МЗТ прв 1/2 финалист во Купот на Македонија

Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром успешно ја започнаа одбраната на титулата во Купот на Македонија, откако во првиот четвртфинален натпревар забележаа победа над Струмица со 98:51 (27:15, 19:12, 22:14, 30:10).Тренерот на МЗТ, Алеш Пипан, го искористи натпреварот за да им даде одредена минутажа на сите играчи и сите успеаја да се запишат меѓу стрелците.Капитенот Гечевски со двоен ефект од 15 поени и 10 скокови го предводеше тимот до победата. Покај него двоцифрен број на поени постигнаа Дамјан Стојановски (14 п.), Ноа Далман (11 п.), Оташевиќ (10 п.) и Маркоски (10 п.).МЗТ Скопје Аеродром во полуфиналето, кое на програмата ќе биде во сабота од 18 часот, за противник ќе го има победникот од натпреварот помеѓу Фени индустри и Работнички.
МакфаксКошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром успешно ја започнаа одбраната на титулата во Купот на Македонија, откако во првиот

Пронајдете не на следниве мрежи: