Могерини на проштална вечера со лидерите на земјите од Западен Балкан

Loading...
Премиерот Зоран Заев заедно со лидерите од балканските земји синоќа присуствуваа на работна вечера со досегашната шефица на европската дипломатија, Федерика Могерини.

loading...