НБА: Денвер го победи Бостон

По денот пауза поради одржувањето на „Ол Стар“ викендот, продолжија возбудувањата во НБА лигата. Во ноќта помеѓу вторникот и средата на програмата без девет натпревари.Дербито се одигра во Денвер, каде домашниот тим предводен од Тај Лосон кој постигна 26 поени, на кои придодаде по шест скока и асистенции го совлада Бостон со 97:90.Покрај Лосон кај Денвер со учинокот се истакна Данило Галинари кој мечот го заврши со 26 поени, пет скока и 5 асистенции.Бостон имаше петмина кошаркари кои постигнаа двоцифрен број на поени, најмногу 20 реализира Џеф Грин. Резултати:Вашингтон-Торонто 88:96Орландо-Шарлот 92:105Бруклин-Милвоки 113:111Детроит-Мемфис 91:105Њу Орлеанс-Чикаго87:96Јута-Голден Стејт 115:101Портланд-Феникс 98:102Сакраменто-Сан Антонио 102:108.
МакфаксПо денот пауза поради одржувањето на „Ол Стар“ викендот, продолжија возбудувањата во НБА лигата. Во

Пронајдете не на следниве мрежи: