Облачно со дожд и температури до 18 степени, следните денови снег

Времето ќе биде променливо облачно во западните и северните делови со услови за локален дожд. Ќе дува умерен северозападен ветер.
Утринската температура ќе се движи од -1 до 0, а дневната од 6 до 18 степени.
Во Скопје ќе биде променливо облачно. Ќе дува умерен северозападен ветер.
Утринската температура ќе биде 0 степени, а дневната ќе достигне до 14.
Следува период на променливо облачно време, со повремени локални врнежи од дожд, а на повисоките места и снег. Повеќе врнежи ќе има во петок, кога врнежи од снег може да има и на повисоките места.

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.