Оваа желба не може да се купи со пари- Цена славеше роденден, а целиот регион зборува што и посака нејзината ќерка Анастасија

Loading...

Пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ вчера наполни 46 години, а роденденот го прослави со најблиските пријатели и роднини.
Нејзината ќерка Анастасија за српските „Телеграф“ откри како ја изненадиле нејзината мајка за роденденот.


-Направивме изненадување точно во 12 часот по полноќ, во нашиот дом. Нејзините најблиски пријатели и семејство и така сите заедно и честитавме. Многу се изненади, вели Анастасија.
На прашањето што и посакува на својата мајка таа вели најважно е да биде здрава и жива.
-Класика, да биде здрава и жива, да ниже успеси како и до сега и да биде среќна, вели Ражнатовиќ.
Фановите со задоволство коментираат дека Анастасија е скромна девојка и знае дека најважните работи во животот не се купуваат со пари.

loading...