Ова го нема во другите медиуми – МАКЕДОНИЈА БЛОКИРА протестираше вечерва!!!

Loading...

За жал владее информативен мрак како во среден век, нешто незапаметено досега во Македонија. Имало режими и режими, но барем се известувала јавноста за активностите и на опозицијата. Во случајов за МАКЕДОНИЈА БЛОКИРА, движење составено од стотина организации кои се обединија против промената на името не известува буквално никој. Да не беа социјалните мрежи ќе бевме буквално во сто процентен мрак.
Па сепак еве дел од никаде објавените активности вечерва на минусни температури…

Протест кај пратеничката Александрова

Gepostet von Filip T. Petrovski am Donnerstag, 3. Januar 2019

Gepostet von Dragan Ugrinovski am Donnerstag, 3. Januar 2019

 

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...