Ова е вистинското лице на градот Вухан: Спектакуларна прослава за излегувањето од карантинот

Loading...

Како што беше најавено, кинескиот град Вухан во кој за првпат се појави новиот коронавирус, од денеска не е под карантин.
Вухан беше епицентар на коронавирусот кој потоа се прошири низ целиот свет. Досега се заразени скоро 1,5 милиони луѓе, а починаа повеќе од 82.000.
Во Вухан денеска е укинат задолжителниот карантин и сите останати забрани, па животот се враќа во нормала. Укината е и забраната за излегување од градот.

ПРОЧИТАЈТЕ УШТЕ И:

ЗА ВИКЕНДИТЕ: Во овие три термини домашните кучиња може да се изнесуваат надвор

Радио станици на Пулс24

loading...