Ова куче 8 години го чекаше сопственикот по неговата смрт, сега запрело и неговото срце

Хачико, кучето од Крит кое го чекаше својот сопственик да излезе од супермаркет, почина после осум години.
За последните осум години, кучето одело секое утро во локален супермаркет во селото Пателлес, Крит трпеливо го чекал својот сопственик, кој починал од срцев удар во истата продавница пред осум години.

Верното куче преку целиот ден било пред супермаркетот, а во вечерните часови се враќало во својот дом.
Со текот на годините, здравјето на старото куче се влошувало, а сепак, секој ден одело во маркетот каде што последен пат го видело неговиот сопственик. Соседите кои се грижеа за него сите тие години, одлучија со евтаназија да го усмртат кучето.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.