Ограбена аптека во Центар

На 09.09.2020 во 03:50 часот во СВР Скопје било пријавено дека во аптека на подрачјето на Центар две лица, со закана од вработениот одзеле пари.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.