Пијалак што ќе го исчисти вашето тело од токсини

Loading...

Кога размислуваме за нашето здравје, треба да посветиме поголемо внимание на цревата и на нашиот дигестивен систем. Ако цревата не функционираат правилно, може да се појават голем број медицински проблеми. Затоа е неопходно да се исчисти телото од токсини.
Статистичките податоци покажуваат дека околу 100.000 луѓе секоја година одат на операција на дебелото црево, а тоа главно се должи на фактот што нашите црева содржат токсичен отпад којшто се јавува како резултат на нездравата храна што ја јадеме, која е богата со преработен шеќер и недоволното внесување ензими и влакна.
Доколку сакате да имате здрав стомак и да спречите какви било компликации, препорачуваме да пробате еден природен лек. Овој лек ќе го подобри целокупното здравје и ефикасно ќе го детоксира дебелото црево. Богат е со растителни влакна, хранливи материи и витамини и ќе ви помогне да се ослободите од сите токсини од вашето тело.


Пијалак што ќе го исчисти вашето тело од токсини
Потребни состојки:
1 чаша вода
1 лажичка мед
1 лажичка чиа семе
1 лажичка ленено семе
1 јаболко
Начин на подготовка:
Ставете сè во блендер и блендирајте додека сите состојки добро не се соединат. Испијте го овој пијалак на празен стомак и елиминирајте го токсичниот отпад од цревата. Уживајте!
Пијте ја оваа неверојатна мешавина секој ден доколку сакате да исфрлите килограми токсичен отпад од вашите црева.

loading...