По веридбата со Марко, Луна слушна со Анабела: „Ми беше тешко, заплакав“.

Пред неколку дена Марко Миљковиќ ја запроси Луна Џогани, а на прославата што се одржа по тој повод присуствуваа и најблиските луѓе.

 Она што најмногу ја заинтригираше јавноста беше врската помеѓу Луна и нејзината мајка Анабела, кои се во конфликт од учеството во Задруга, поради што Анабела не се појави на прославата. 

Иако Атијас не присуствуваше на веридбата на нејзината ќерка, Луна откри дека сепак се слушнала со нејзината мајка и сестра, кои први и честитале.

– Жал ми е што Анабела не беше таму, очекував да ја видам. Тешко ми беше, плачев. Сепак беше моја ноќ, се обидов да се фокусирам на Марко. Нина прва ми честиташе, се слушнав од Анабела. Тоа е важно – рече Луна.

Додека од друга страна, Миљковиќ откри дека неговите мајка и сестра први му честитале на свршувачката, кои биле спречени да присуствуваат на прославата од оправдани причини.

 – Мајка ми и сестра ми први ни честитаа. Мама знаеше неколку дена, таа веднаш испрати порака и се воодушеви – рече Марко.

 

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.