По втор пат уапсено е „момчето со кучето“ за време на полициски час, но овој пат без својот миленик

Момчето што минатата недела беше уапсено затоа што го шеташе својот миленик за време на полициски час, денеска повторно беше уапсен од страна на полициски службеници, бидејќи се шетал за време на полициски час.
Полициските службеници повторно не носат заштитна опрема, еве што се случи при апсењето овој пат:

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.