Прекинатиот натпревар помеѓу ПСЖ и Башакшехир ќе се доигра денес

Европската фудбалска асоцијација соопшти дека натпреварот ПСЖ – Башакшехир ќе се доигра денес од моментот кога играта беше запрена во 13. минута и со нови судии. Почетокот е во 18:55 часот.
Прекинот се случи синоќа. Екипите го напуштија теренот во знак на протест кога резервниот судија на мечот на Романецот Себастијан Колзеску го нарече тренерот на Истанбул Пјер Вебо „црно момче“.
ПСЖ и тимот од Истанбул одбија да го продолжат состанокот додека судијата не биде заменет.
УЕФА ќе го испита инцидентот.
ПСЖ веќе го обезбеди пласманот во плејофот благодарение на поразот на Манчестер јунајтед од Лајпциг (2:3). Во случај на победа, парижаните ќе го заземат првото место во групата, во случај на нерешен резултат или пораз, тие ќе останат второпласирани.
Башакшехир ќе биде последен на табелата.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.