Ракометарите на Македонија денес на мегдан против Данска

Loading...

Машката ракометна репрезентација на Македонија веќе е во Алборг каде денеска од 16 часот ќе го одигра квалификацискиот натпревар за пласман на Европското Првенство против Данска.
По триумфот над актуелниот светски и олимписки шампион во четвртокот во Скопје, нашите ракометари сосема растоварени ке влезат во денешниот дуел со домакинот.
Без оглед на исходот, нашата селекција е речиси пласирана на европскиот шампионат иако до крајот на квалификациите ке останат и дуелите со Финска и Швајцарија.

Прочитајте уште и:

МУКАЕТОВ ПО ТРЕТ МАНДАТ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА РАКОМЕТНАТА ФЕДЕРАЦИЈА, БЕЗ НИЕДЕН ГЛАС ПРОТИВ

loading...