Расте побарувачката за марихуана во САД поради кризата со КОРОНА

Loading...

Се зголемува побарувачката за марихуана во САД. Се смета дека причината за тоа е што луѓето се принудени да останат дома поради корона-пандемијата.

Според официјалниот извештај од минатата недела, во Калифорнија и во Вашингтон, продажбата на марихуана е зголемена за повеќе од 50 отсто, што доведе до пораст на акциите на поголемите компании за канабис во САД.

Повеќе текстови за МАРИХУАНА ТУКА или на сликата горе 

Состојбата во Македонија вчера подолу:

Повеќе информации и анкети можете да најдете на нашата Фејбук страница!!!

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...