Секое утро пиела чаша јогурт со овој зачин: За еден месец ослабела 7 килограми и го регулирала холестеролот!

Loading...

Луѓето кои јадат лажица мелен ким секој ден, три пати побрзо губат килограми за разлика од луѓето што се на диета, но не го консумираат овој зачин, покажало едно истражување.
Во експериментот учествувале 100 жени кои секое утро пред појадок пиеле чаша немасен јогурт со супена лажица мелен ким. Резултатите покажале дека тие секој ден внесувале во просек по 400 калории помалку за разлика од групата што не консумирала јогурт и ким.
По еден месец забележано е дека експерименталната група значително ослабела, во просек по 7 килограми, а уделот на масти им бил наменет за 14%.
Освен тоа, овој зачин им помогнал нивото на лош холестерол да им се спушти за 10.

loading...