Мицковски со скапи автомобили против поскапувањето на струјата од 7 проценти

Loading...

Мицковски со скапи автомобили протестираше против поскапувањето на струјата од 7 проценти

Никако да ја погоди работата Мицковски. На протестот од пред два дена беше нападнат новинар, што привлече огромен негативен публицитет, додека денеска се појавија со коли. Тоа е најверојатно затоа што нема одзив од членството и за да делува дека има повеќе луѓе и да се создаде поголема гужва.

Но и овој пат ја утнаа работата. Како што можете на сликата погоре се протестираше со луксузни коли кои не коренспондираат со сликата која што сака Мицковски да ја наслика за себе, дека се грижи за сиромашните и социјалата.

Доле лопови (и ова неисправно напишано) пишуваше на постерот закачен на “мерцедесот”.

На иста тема прочитајте и:

Мицковски го одржа најтажниот протест во историјата на партијата

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...