Танцот на Стојанче Стоилов

Вардар водеше тешка битка со екипата на Пик Сегед во реваншот во Сегедин. По негативата во првиот дел вардарци се враќаа во игра.
Кој друг ако не капитенот на екипата ќе ја подигне мотивираноста на играчите. Со за него карактеристична пируета постигна гол, а потоа со мотивирачка рекција се обиде да ги крене соиграчите.
Голот и реакцијата погледенете ги во следново видео:

 

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.