Татко си го прегази 2-годишното дете во дворот

Loading...

Татко си го прегази 2-годишното дете во дворот

„На 25.06.2020 во 23,10 во СВР Скопје било пријавено дека во Градска општа болница „8-ми Септември“ било донесено повредено двегодишно дете од с.Сарај, скопско, кое, според пријавеното, било повредено така што додека неговиот татко Б.М(29) од с.Сарај се обидувал да го паркира возилото „мерцедес“ во дворот, движејќи се наназад без да го забележи го прегазил двегодишното дете.Од доктор била констатирана смрт.“ стои во билтенот на МВР…

По наредба на јавен обвинител телото на починатото дете е предадено за обдукција на Судска медицина.

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...