Тепачка во Батинци заврши со убиство

Тепачка во Батинци заврши со убиство,тројца се повредени

Во двор во угостителски објект во с. Црн Врв, Скопско, вчеравечер дошло до расправија, а потоа и пукање и пресметка со ножеви. Како последица на пресметката, од убодни рани едно лице починало. Убиецот е во бегство.

Тројца од учесниците завршија во болница. Едниот со потешки повреди.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.