ЃОКОВИЌ: Ти благодарам што ме трпиш!

Еден од најдобрите тенисери во историјата, Новак Ѓоковиќ го освои пехарот во Аделаиде со победата против Себастијан Кодра во финалето, но во текот на првите два сета беше ептен нервозен и го избрка брат му од трибините.

Ѓоковиќ по натпреварот му честиташе на ривалот, а притоа му се извини на неговиот брат и екипата затоа што го трпат кога е нервозен.

„Се надевам дека уживавте во шоуто. Кодра е неверојатен тенисер, треба да продолжи во исто темпо. Сакам да му се заблагодарам на мојот тим што ме трпи и ме толерира. Сигурен сум дека не беше лесно денеска ниту за мојот брат. Марко беше тука да ме гледа, ти благодарам што дојде, те сакам“, кажа Ѓоковиќ.

Пронајдете не на следниве мрежи: