Тони Михајловски до Костадинов: “А браос Коки. Нешто као пи*да и пи*ка така?“

Актерот Тони Михајловски е доста активен на социјалните мрежи откако премиерот Заев даде изјава дека нема да дозволи “еден педер, неколку криминалци и суетен новинар да срушат Влада”. Сега актерот распали и по Костадин Костадинов од СДСМ кој го правдаше Заев за изјавата, велејќи дека била во народски стил.
– А браос Коки. Нешто као пи*да и пи*ка така? Као сељак и селанец. Одма се виде дека е така кажано пе’ер, напиша Михајловски.


Изјавата на Заев за која потоа се извини предизвика бура од негативни коментари, како од јавните личности, така од ЛГБТ заедницата.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.