Тони Михајловски до Костадинов: “А браос Коки. Нешто као пи*да и пи*ка така?“

Loading...

Актерот Тони Михајловски е доста активен на социјалните мрежи откако премиерот Заев даде изјава дека нема да дозволи “еден педер, неколку криминалци и суетен новинар да срушат Влада”. Сега актерот распали и по Костадин Костадинов од СДСМ кој го правдаше Заев за изјавата, велејќи дека била во народски стил.
– А браос Коки. Нешто као пи*да и пи*ка така? Као сељак и селанец. Одма се виде дека е така кажано пе’ер, напиша Михајловски.


Изјавата на Заев за која потоа се извини предизвика бура од негативни коментари, како од јавните личности, така од ЛГБТ заедницата.

loading...