Утрово интервенирала полицијата пред МЗ, непознато лице го чекало Филипче

Loading...

Утрово било пријавено дека машко лице седи на скалите пред зградата на Министерството за здравство. Полицијата интервенирала откако од Одделот за обезбедување ова го пријавил.

Интервенирала екипа од полициската станица во Центар. Настанот се случил околу 7:30

Лицето А. А. на возраст од 33 години не било вооружено. На доаѓање остарена била кратка средба и разговор со Филипче. Потоа истиот си заминал.

Времето денеска подолу:

Денес облачно и посвежо, од утре промена на времето

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...