УХМР најавува нестабилно време за Илинден

Нестабилно време најавува УХМР за 2-ри август, кога Македонија го одбележува националниот празник Илинден.
Во петок на повеќе места се очекуваат поинтензивен пороен дожд и грмежи, локално и во форма на невреме.


Од сабота се очекува стабилизирање на временската состојба УХМР.