УХМР најавува нестабилно време за Илинден

Нестабилно време најавува УХМР за 2-ри август, кога Македонија го одбележува националниот празник Илинден.
Во петок на повеќе места се очекуваат поинтензивен пороен дожд и грмежи, локално и во форма на невреме.


Од сабота се очекува стабилизирање на временската состојба УХМР.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.