ЦУЦУЛОВСКИ: Кога ги гледам Заев и Мицковски добивам потреба да паузирам со коментари!!

ПОТРЕБЕН Е КОМЕНТАР?

Дали после вечерашниот телевизиски дуел помеѓу „лидерите“ на СДСМ и на ВМРО – ДПМНЕ постои каква било потреба да објаснувам зошто честопати ми се јавува потребата барем за извесен период да паузирам со коментари, бидејќи не само што учесниците во дуелот (просто со математичка прецизност) се отсликаа самите себе, туку и целата атмосфера во емисијата, како и дијалогот што се водеше, претставуваа коментар сам за себе?

Токму затоа, секој друг коментар би бил одвишен, па дури и невкусен. Граѓаните, и покрај сѐ, сепак умеат, без чија било помош, да проценат што е што.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.