Ѓоковиќ ќе игра против Кирјос во Мелбурн, а парите од билети ќе бидат донирани!

Кирјос одмара од октомври, а поради повреда се повлече од Јунајтед Купот, додека Ѓоковиќ во меѓувреме се закити со трофејот во Аделаида.

Билетите за тренинг-мечот ќе чинат 20 долари, а собраните пари ќе бида донирани.

Ова ќе биде загревање за Австралијан опен, кој почнува следната недела.

Пронајдете не на следниве мрежи: