Ја покажа новата тетоважа на вратот: Дарко Лазиќ никогаш нема да ги заборави трите згаснати животи, им посвети и стихови

Популарниот пејач Дарко Лазиќ ја покажа својата нова тетоважа на вратот, а тоа што го пишува има многу силно значење за многумина.
Дарко на својот Инстаграм профил сподели фотографија на која се гледа неговата нова тетоважа во пределот на вратот.
Имено тој ги истетовира легендарните фолк пејачи кои нема да бидат заборавени речиси уште многу години во иднина.


Пејачот ги истетовира најпознатите три стиха од Синан Сакиќ, Шабан Шаулиќ и Џеј Рамадановски.
„Живот да стане не сме, да ме греје сунце љубави док одлазиш одлазиш“, пишува на вратот на пејачот.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.