Времето денес променливо облачно со повремен дожд

Loading...

Времето во Македонија променливо облачно со слаб повремен дожд во западните и особено во источните делови од земјата.Утринската температура ќе се движи од шест до 14 степени, а дневната температура од 16 до 24 степени.
Во Скопје ќе биде променливо облачно со услови за слаб повремен дожд. Ќе дува слаб северозападен ветер. Температурата ќе се движи во интервал од 12 до 22 степени.
До петок ќе преовладува променливо облачно и свежо со локални врнежи од дожд. Од среда кон четврток врнежите ќе се почести на југот и најинтензивни на југоистокот од земјата. Од четврток температурите ќе се повторно пониски за неколку степени.
За време на викендот се очекува претежно стабилно и малку потопло време.
 Утринската температура ќе се движи од шест до 14 степени, а дневната температура од 16 до 24 степени.
Во Скопје ќе биде променливо облачно

loading...