Дац со БМВ прегазил девојка

Loading...

Минситерството за внатрешни работи ја потврди информацијата на Press24 дека актерот и деректор на МНТ, Драган Спасов Дац вечерва прегазил девојка во скопска Кисела Вода. „На 30.01.2018 во 19.20 часот на улица „Антон Попов“ во Скопје патничко возило БМВ со скопски регистарски таблички управувано од Д.С.(54) удрило во пешакот Е.Ц.(27). Е.Ц е пренесена во ГОБ „Св. Наум Охридски“ каде и се констатирани телесни повреди, по што е пуштена дома.“ – стои во информацијата од МВР.
Од полицијата нема информации за наводите дека Спасов бил под дејство на алкохол. „На 30.01.2018 во 19.20 часот на улица „Антон Попов“ во Скопје патничко возило БМВ со скопски регистарски таблички управувано од

loading...
Loading...