Времето денес облачно и врнежливо

Времето во Македонија ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд, на места пообилни, особено во јужните делови. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер. Кон крајот на денот од запад облачноста ќе се намалува. Температурата ќе се движи од осум до 14 степени. 
Во Скопје ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер. Температурата ќе достигне до 12 степени. 
Во наредните два дена ќе настапи преодно стабилизирање на времето, а од викендот следува период на променливо облачно и врнежливо време.Температурата ќе се движи од осум до 14 степени. 
Во Скопје ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен југоис

Пронајдете не на следниве мрежи: